Czy można jeść słodycze przy zdiagnozowanej chorobie Hashimoto?

Chorując na hashimoto mogę raz w tygodniu pozwolić sobię na coś słodkiego? Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobię bez tego zycia.

Lek. Paweł Szadkowski

Oczywiście przy leczeniu choroby Hashimoto właściwa dieta ma duże znaczenie, ale słodycze raz na jakiś czas nie powinny w żaden sposób zaszkodzić - sam Pan też zauważy, jak się po nich czuje i czy w jakikolwiek sposób wpływają na przebieg choroby.