Czy można lecieć samolotem po koronarografii?

Czy jest bezpieczny wylot za granicę ( do Egiptu) tydzień po koronorografii ? Mama ma 80 lat , w razie potrzeby będzie też wykonane stentowanie . Podobno lekarz prowadzący jej powiedział , że jeśli zabieg odbędzie się bez powikłań to nie ma przeciwskazań . Obawiam się , że mama nie powiedziała lekarzowi szczegółów ( Egipt , samolotem..) , a może rzeczywiście moje obawy są na wyrost?

Lek. Tomasz Budlewski

należy poinformować lekarz o dokładnych planach, sądze że takie postępowanie - lot samolotem jest ryzykowne.