Czy można mieć taki wynik będąc zdrowym?
Dzień dobry. Wykonałam ostatnio profilaktycznie pakiet badań, uwzględniający m.in Ca 19-9, CEA, ca 125 i ca 15-3. Morfologia, ob i markery poza ca 15-3 w normie. Ten ostatni wynosił 37, przy zakresie laboratoryjnym do 26. Wiem, że nie jest to wynik, który służyć może postawieniu konkretnej diagnozy. Ale czy można mieć taki wynik bedac zupelnie zdrowym? Czy poza USG piersi (ostatnie 1.5 roku temu - beż zastrzeżeń) warto coś sprawdzić? Z gory dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 37 LAT 6 miesięcy temu
Badania krwi - erytrocyty
Erytrocyty to krwinki czerwone i są podstawowym składnik morfologiczny krwi. Pełnią ważną rolę w wymianie gazowej niezbędnej w naszym życiu. Ich ilość zależy od wieku i wielu innych czynników. Dowiedz się czy twoje wyniki są prawidłowe.
Dzień dobry.
Przede wszystkim zalecam wizytę u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który oceni diagnostykę bo dokładnym zebranym wywiadzie oraz badaniu fizykalnym.
Opisany wynik powinien zostać jak każda diagnostyka laboratoryjna lub obrazową oceniona jak wyżej pisałem oraz porównana z objawami klinicznymi jeśli takie występują.
Lekarz po badaniu fizykalnym jeśli stwierdzi nieprawidłowości zleci odpowiednią diagnostykę.
Proszę na spokojnie udać się na wizytę stacjonarną aby z skonsultować swoje spostrzeżenia i obawy że swoim lekarzem.
Pozdrawiam
Mariusz Bek
Specjalista medycyny naturalnej
Naturoterapeuta
Dietetyk.