Czy można odchudzić się bez ćwiczenia?

Witam serdecznie, mam pytanie czy jest możliwość spadku z wagi bez wykonywania ćwiczeń? Dlaczego bez wykonywania ćwiczeń otóż dlatego że mam problem z lewym kolanem ktory wiąże się z zerwanymi więzadłami. A bardzo źle się czuje ze swoją obecną wagą.

Witam.
Za sukces w redukcji tkanki tłuszczowej w organizmie odpowiada 70% dieta a 30% aktywność fizyczna.
W związku z tym możliwe jest schudnięcie bez ćwiczeń.
Nakłaniała bym Panią jednak do wyleczenia kontuzji i konsultacji z lekarzem, czy istnieje jakaś forma ruchu, która wspomogła by proces odchudzania.
Trzeba obliczyć dzienne zapotrzebowanie na kalorię, współczynnik aktywności fizycznej i dobrać odpowiedni sposób odżywiania. Warto udać się do dietetyka, który z pewnością Pani pomoże.
Pozdrawiam,
Jadwiga Wojnicka

Wszystko zależy od tego ile chce Pani kilogramów zgubić i jaki jest stan zdrowia, oprócz problemów z kolanem. Ogólnie rzecz biorąc tak, jest to możliwe, gdyż dietę w celu redukcji masy ciała układa się z uwzględnieniem trybu życia. Zatem jeśli Pani nie może wykonywać ćwiczeń, to dieta będzie to uwzględniała. Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie,

oczywiście, że jest możliwośc redukcji wagi bez wykonywania ćwiczeń, nie mniej jednak lepsze efekty osiągniemy łącząc właściwą dietę z aktywnością fizyczną. Prawidłowa dieta to 70% sukcesu.
Proszę zadbać o urozmaiconą i odpowiednio zbilansowaną dietę a efektsię pojawią.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje i układam diety online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk