Czy można pić słodkie drinki przy hiperinsulinizmie?

Witam. Dużo czytam na temat cukrzycy i widze różne zbieżności. Po licznych badaniach lekarza stwierdził u mnie wstępna diagnozę: hiperinsulinizm reaktywny. W związku z tym ze zbliża sie dla mnie ważna impreza jaka jest wesele brata, chcialbym się dowiedzieć czy po uprzednim najedzeniu sie i podjadający w trakcie powinienem spożywac alkohol (wódka, tequila lub whisky) z sokami lub napojami typu Pepsi, sprite czy wręcz powinienem ich unikać

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli już chce pan spożywać alkohol ( a domyślam się że tak) sugeruję popijać woda lub sokiem.
Pozdrawiam