Czy można pominąć ostatnie trzy tabletki antykoncepcyjne w celu przyspieszenia wystąpienia okresu?

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne kontracept. Dzisiaj przyjęłam 8 tabletkę. Jednakże chciałabym, by krwawienie wystąpiło kilka dni wcześniej. Czy mogę pominąć np. 3 ostatnie tabletki z blistra? Czy antykoncepcja zostanie zachowana?

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiednie zalecenia może wydać lekarz ginekolog tego typu postepowanie może zaburzyć gospodarkę hormonalna organizmu