Czy można przyjmować ten antybiotyk przez 16 dni?

Witam. Mam stwierdzone SIBO, lekarz przepisał mi antybiotyk neomycinum TZF 3 pudełka po 16 tabletek. Mam pytania czy można ten lek brać aż 16 dni ? ,Wydaje mi się to dość dużo jak na antybiotyk, wyczytałam w internecie że skutki uboczne tego leku są dramtyczne.

Nie wiem o jakich skutkach dramatycznych Pani konkretnie pisze. lek stosuje się zgodnie z zaleceniami, w przypadku obaw należy kierować pytania do lek. prowadzącego terapię