Czy można robić tatuaż przy antybiotyku?

Choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Biorę cortiment mmx i chce zrobić tatuaż. Lekarz nie widzi w tym problemu, ale polecił mi zrobić go w osłonię antybiotykowej (duomox 0.5g). Czy to dobry pomysł ? Czy można robić tatuaż przy antybiotyku? Nie osłabi mnie on i nie pogorszy odporności?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zalecenia dotyczące wykonywania tatuażu podczas przyjmowania antybiotyków różnią się w zależności od leku, a także od stopnia ciężkości choroby, na którą antybiotyk został przepisany. W przypadku cortimentu mmx, który jest miejscowo stosowanym kortykosteroidem, istnieją ograniczone dowody na to, że wpływa on na zdolność organizmu do zwalczania infekcji, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie osłabi Pani odporności.

Dodatkowo, osłona antybiotykowa w postaci duomoxu, raczej pozwala na bezpieczne wykonanie tatuażu.

Proszę także pamiętać o poinformowaniu tatuażysty o swoim stanie zdrowia i przyjmowanych lekach. To ważne, aby zapewnić, że tatuaż zostanie wykonany w sposób bezpieczny i minimalizujący ryzyko powikłań.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-wykonac-tatuaz-po-braniu-antybiotyku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.