Czy można się zarazić gronkowcem lub paciorkowcem poprzez całowanie?

Czy można się zarazić gronkowcem lub paciorkowcem poprzez całowanie? Mój chłopak ma w gardle bakterie do tego okropne wypryski na nogach i zastanawiam się czy ja lub dziecko mozemy się zarazić. Dziękuję za pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe, choć nie częste.