Czy można stosować tyroksynę tylko podczas zimy i jesieni?

Witam.Mam problem z tarczycą.W usg od roku 2013 stwierdzana jest mala tarczyca bez zmian echogenicznosci i zmian ogniskowych.Tsh w zależności od poru roku skacze z 1,25 do 7.W 2015 roku Tsh 4,13 ft4 16,5 p ciala p.peroksydazie 6 p ciala p tyroglobulinie 12,5.Ostatnio czulem sie zmeczony i senny w badaniu wyszlo 4,4o Tsh.Moja mama choruje na chorobe haschimoto.Dostalem lek euthyrox jednak go nie bralem.Czy moge brac tyroksyne tylko podczas jesieni i zimy natomiast w lato odstawic.?

Tarczyca jest bardzo ważnym organem. Hormony tarczycy wpływają na gospodarkę całego organizmu. Leczenie albo nieleczenie na własną rękę może się bardzo źle skończyć. W skrajnych przypadkach może dojść do tzw "przełomu tarczycowgo" a to może skończyć się śmiercią.