Czy można w pełni wykluczyć ciążę?

Dzień dobry.Mam pytanie jakie jest dopuszczalne opóźnienie w przyjęciu tabletki Slinda,bo przeczytałam że to tylko 3 godz.czy to prawda? Miałam taką sytuacją że przyjęłam tabletkę Slinda aż 7 godzin później,a była to 9 tabletka z drugiego tygodnia, dzień wcześniej współżyłam.Dokladnie miesiąc po tej sytuacji zrobiłam 3 testy ciążowe z moczu, były negatywne, Natomiast po 5 tygodniach zrobiłam beteHcg z krwi i też po 7 tygodniach i w obu przypadkach miałam wyniki 1mlU/ml.Czy po tych wynikach napewno mogę wykluczyć ciążę?Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 39 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niewielkie opóźnienia w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Slinda nie powinny mieć większego znaczenia. Choć producent informuje jedynie o tym, aby przyjmować pigułki co 24 godziny, to zakłada się, że dopuszczalna tolerancja wynosi około 12 godzin.

Potwierdzają to negatywne wyniki testów ciążowych oraz oznaczenie hormonu beta-HCG we krwi. To wszystko sprawia, że śmiało można stwierdzić, że nie zaszła Pani w ciążę, więc 7-godzinowe opóźnienie w zażyciu pigułki nie spowodowało obniżenia jej skuteczności.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-kontynuowac-antykoncepcje-o-stalej-porze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-z-dnia-na-dzien-zmienic-tabletki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/7-godzinowe-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej-vibin-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.