Czy można wykonać gastroskopię podczas okresu?

Dzień dobry. Czekam na gastroskopię. Mniej więcej w tym samym terminie spodziewam się miesiączki. Czy będę mogła wykonać to badanie w trakcie okresu?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

gastroskopia jest badaniem górnego odcinka układu pokarmowego, dlatego krwawienie miesiączkowe nie jest żadnym przeciwwskazaniem do jego wykonania.

Jeżeli chodzi o przygotowanie do takiego zabiegu, to należy się stosować do kilku zasad. Po pierwsze, badanie powinno zostać przeprowadzone na czczo, przy czym należy także unikać napojów takich jak kawa, czy herbata, a także nie żuć gumy i powstrzymać się od palenia papierosów. Wodę można pić do około 2 godzin przed zabiegiem.

Więcej informacji o tym zabiegu znajdzie Pani w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/gastroskopia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.