Czy można wykonać MRI z aparatem ortodontycznym?
Czy można wykonać czytelne badanie Mri głowy z aparatem ortodontycznym? Przyczyna: Diagnostyka i kontrola licznych zmian. Sporo sprzecznych informacji dostaję, boję się że nie zostanie mi wykonane badanie. Czy ceramiczna góra aparatu, i metalowy dół mieszany ( damon metal od piątek) zmniejszy ryzyko artefaktów? Czy mogłabym prosić o nakreślenie tego zagadnienia w praktyce?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
#dziejesienazywo: Leczenie ortodontyczne u dzieci
Im wcześnie zauważy się nieprawidłowości w zgryzie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Zazwyczaj trwa wtedy ono znacznie krócej niż w przypadku późno rozpoznanej wady. Dlatego bardzo istotne są wizyty kontrolne u ortodonty. O tym, co może wpłynąć na powstanie wad zgryzu u dzieci i jak przebiega leczenie opowiada stomatolog Kamil Stefański.
Szanowna Pani, najlepiej będzie jak przedzwoni Pani do pracowni MR i się spyta radiologa