Czy muszę jeszcze odczekać kilka miesięcy na laser?

Przyjmowałam izotek niecałe 2 msc 20mg co 3 dni, niestety z powodów silnych skutków ubocznych leczenie zostało przerwane. Jestem już miesiąc po zakończeniu a skóra twarzy ciagle utrzymuje się cała w rumieniu. Pytanie czy po takim krótkim czasie przyjmowania leku muszę odczekać 6 msc na laser, czy możliwe jest wcześniejsze postępowanie ?

Retinoidy powodują, że skóra staje się bardziej wrażliwa dlatego trudno będzie przewidzieć jak skóra może się zachować po zabiegu. Bezpieczniej będzie odczekać te 6 miesięcy. Wcześniejsze wykonanie zabiegu zwiększa ryzyko pojawienia się powikłań pozabiegowych takich jak zmiany koloru skóry, zaburzenia gojenia czy nawet blizny.