Czy muszę się zabezpieczać przed ciążą jeśli od dwóch lat nie miesiączkuję?

Witam serdecznie od dwoch lat nie miesiaczkuje ,chociaz przez tydzien pojawiły sie słabe plamienia robiłam badania LH 42,69 i FSH 100,90 czy muszę się zabezpieczać przed niechcianą ciążą czy już jestem po menopauzie.Bardzo dziekuje za odpowiedz

Szanowna Pani, na podstawie przytoczonych informacji nie jestem w stanie stwierdzić czy przeszła Pani menopauzę czy nie. Wg definicji o menopauzie mówimy, gdy przez min 12 miesięcy nie występują krwawienia miesiączkowe