Czy muszę zażyć antybiotyk na anginę?

Witam.bylam u lekarza i lekarz przepisał mi antybiotyk na anginę.(trudna kobieta) ale rzecz w tym że gardło już w ogóle mnie nie boli jedynie podczas kaszlu delikatnie drapie (kilka dni temu bolało) nie mam białych nalotów ani gorączki. I stąd moje pytanie czy muszę ten antybiotyk zażywać czy mogę poczekać. Proszę o odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Nie wiem, na jakiej podstawie została rozpoznana u Pani angina. Jeśli rzeczywiście jest to, lub byłą to angina, proszę przyjąć antybiotyk, gdyż celem antybiotykoterapii w takim przypadku jest zapobieganie powikłaniom paciorkowcowym. Jeśli nie była to angina, a zwykłe przeziębienie, nie ma wskazać do antybiotykoterapii.