Czy na spowolnienie zapalenia nerwu wzrokowego stosuje się sterydy?
Mam objawy pozagałkowego zapalenia nerwu wzrokowego(konsultacja okulisty i neurologa). Kilka lat temu w badaniu RM stwierdzono kilka zmian demielinizacyjnych niewiadomego pochodzenia. Czy w takim przypadku podaje się sterydy aby spowolnić/zatrzymać w/w zapalenie. Czy najpierw trzeba zdiagnozować ewentualne SM.

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym
Witam!
Powinna być przeprowadzona pełna diagnostyka w Oddziale neurologicznym: RMi głowy, EEG, Potencjały wzrokowe wywołane i badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Sterydy podaje się w celu likwidacji pozagałkowego zapalenia nerwu II, a że także podajemy w pierwszym etapie SM to "czysty" ale nie do końca przypadek.
Powodzenia
W. Łuczkowski.