Czy nadal jestem zabezpieczona?

Dzień dobry stosuję krążek antykoncepcyjny od ponad roku. Nigdy nie miałam żadnych problemów w przechowywaniu krążka, ale ostatnio w dniu kiedy miałam założyć krążek, położyłam torebkę damską, w której był zapakowany orginalnie krążek na ciepłym kaloryferze i leżał tam przez dziesięć minut. Czy mógł się uszkodzić? Czy nadal jestem zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Producent krążka antykoncepcyjnego podaje, że nie należy przechowywać go w temperaturze wyższej niż 30 stopni Celsjusza (proszę sprawdzić w ulotce). W przypadku nieprawidłowego przechowywania krążka, należy liczyć się z możliwością zmniejszonej skuteczności. W takiej sytuacji lepiej jest użyć nowego krążka.

Pozdrawiam!