Czy nadużywanie alkoholu mogło być powodem powiększenia się śledziony?

Dzień dobry ostatnio robilem USG jamy brzusznej i wyszlo nieco powiększona sledziona jednorodna 13,8 robilem badania krwi w ktym kierunku, i jeszcze badanie ggtp wszystkie badania wyszły dobrze. Przed badaniem USG ponad ms naduzywalem alkoholu codziennie parę piw a w weekend mocniejsze trunki. Czy to mogło byc powodem powiększenia sie śledziony.

Lek. Paweł Szadkowski

Nadużywanie alkoholu nie powinno w żaden sposób wpłynąć na powiększenie śledziony. Dopiero w przypadku marskości wątroby może powstać taki objaw, ale z tego, co Pan napisał, próby wątrobowe są w normie.