Czy nagłe kołatanie i nierówny rytm serca to nerwica?

Czy nagle kolatanie nierowny rytm serca uczucie rozrtzesienia wewnetrznego przy tych dolegliwosciach to objaw nerwicy?

Witam,

wskazana jest konsultacja kardiologiczna - szczegółowe badania, które pozwolą wykluczyć choroby somatyczne. W takim przypadku można diagnozować podłoże psychogenne.

Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
nerwica objawia się różnymi dolegliwościami somatycznymi, również kardiologicznymi. Psychoterapia jest metodą najbardziej pomocną w tym zakresie i warto z niej skorzystać znajdując specjalistę. Jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się z psychiatrą/psychologiem. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

Witam Panią
Warto przeprowadzić diagnostykę kardiologiczną w celu
wykluczenia przyczyn organicznych.
Jeżeli wyniki będą w porządku, to znaczy że Pani dolegliwości
są natury psychologicznej, np. stres, nerwica
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe
i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl