Czy nagły spadek tolerancji alkoholu oznacza problemy z wątrobą?

Witam. Od jakiś 4 miesięcy zauważyłam u siebie bardzo nagły spadek tolerancji alkoholu. Zawsze byłam w stanie wypić dosyć dużo alkoholu i rano czuć się zupełnie dobrze, obecnie nawet 2 piwa lub kieliszki wina powodują u mnie rano straszne bóle głowy, nudności, wymioty i biegunkę. Zmiana w tolerancji wydała mi się bardzo nagła, a nie stopniowa, co wprawia mnie w zakłopotanie czy nie jest to kwestia problemów z wątrobą. Alkoholu nie spożywam obecnie dużo (od jakiegoś 1,5 roku raczej nie więcej niż 1-2 razy w tygodniu i w niewielkich ilościach), natomiast na początku studiów zdecydowanie pijałam więcej i częściej. Nie mam problemu z uzależnieniem, gdyż zdażało mi się robić bez problemu przerwy od picia trawające nawet parę tygodni.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultowanie się z internistą oaz wykonaniem podstawowych badań z pofilu wątrobowego oraz nerkowego. Pozdrawiam.