Czy należy udać się z tym bólem zęba do innego specjalisty?

Wczoraj miałam wypełnienie zęba w którym pojawiła się dziura. Od czasu puszczenia znieczulenia utrzymuje mi się samoistny ból. Stomatolog mówił, że jest to nadwrażliwość pozabiegowa i powinnam odczekać 2 tygodnie. Ból jest troszkę mniejszy niż przed zabiegiem ale dalej pojawia się w nocy oraz w momencie puszczania leków przeciwbólowych w ciągu dnia. Też w tym obszarze zaczyna wychodzić mi ósemka. Warto odczekać te dwa tygodnie czy jednak udać się do innego specjalisty?

Trzeba sprawdzić na RTG i niekiedy na TK stan kości przy korzeniach zęba oraz położenie zęba 8 w 3D. Dopiero po takiej diagnostyce można ocenić czy przyczyną jest 8 czy zbyt głębokie wypełnieni zęba który był leczony.