Czy naprawdę mam zwiększony nagryz pionowy, który będzie powodował dalsze rozbudowywanie się mięśni?

Witam, Mam zdiagnozowany zgryz głęboki - górne jedynki przykrywają dolne w 3/4 wysokości. Mam też starte zęby (miałam taki okres w życiu, że odstresowywałam się zaciskaniem zębów). Nie mam żadnych dolegliwości bólowych. Mam dość silnie zaznaczone mięśnie skroniowe. Mam pytanie - czy można zmierzyć czy naprawdę mam zwiększony nagryz pionowy, który będzie powodował dalsze rozbudowywanie się mięśni i czy warto tylko dlatego się leczyć? Ostatnie leczenie ortodontyczne tylko pogorszyło sprawę.

Podstawą leczenia w takich przypadkach jest stabilizacja zespołu stawu krzyżowo- biodrowego, korekta asymetrii czaszkowej i trwałe ustawienie żuchwy w tak zwanym zgryzie neuromuskularnym, co wiąże się z otwarciem zgryzu.