Czy naświetlanie TBI przed przeszczepem konieczne?

Witam, mój mąż (23lata) ma wykrytą ostra białaczkę limfoblastyczną i obecnie jest w I fazie leczenia chemioterapią. Punkcja lędźwiowa nie wykazała obecności komórek nowotworowych w układzie nerwowym, decyzja o przeszczepie nie została jeszcze podjęta, ale dowiedziałam się, że czasami wykonuje się poza chemioterapia naświetlanie, które niestety wiąże się z nieodwracalnymi skutkami ubocznymi w przyszłości W związku z tym pytanie, od czego uzależniona jest decyzja o naświetlaniu? Jakie czynniki mają największy wpływ na tę decyzję? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Uważa, że to pytanie powinna Pani skierować do hematologa ktory prowadzi pani męża. W protokołach przed przeszczepem szpiku stosuje się fatycznie naświetlania lub leki. Wybór metody postepowania następuje na podstawie indywidualnej oceny u danego pacjenta, danych dotyczących choroby, wyników badań itd.

Pozdrawiam serdecznie.