Czy niepowiększone węzły chłonne mogą boleć?
Witam kilka dni temu miałem usg szyi oraz pach gdyż od półtora miesiąca codziennie mnie tam boli. W badaniu wyszło ze nie mam powiekszonego ani jednego węzła ani na szyi ani pod pachami. I mam pytanie co to może boleć czy nie powiększone węzły też mogą boleć? Obecnie czekam na wynik profilu EBV

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
65 poziom zaufania
Ból w przypadku powiększonego węzła wynika z pobudzenia włókien nerwowych nadmiernie rozciągniętej torebki węzła. Ból pach niezwiązany z powiększeniem węzłów może mieć przyczynę mięśniową czy też nerwową (drażnienie włókien nerwowych). Czy występują jakiekolwiek zaburzenia ruchomości? Proszę wraz z wynikami badań zgłosić się do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam