Czy niski poziom trójglicerydów ma wpływ na krążenie tętnicze?

Chcialabym zapytac czy niski poziom trójglicerydów ma wplyw na krazenie tetnicze,poniewaz wszedzie mozna przeczytac tylko o wysokim poziomie trójglicerydów,a w moim przypadku jest odwrotnie.Jedynie dowiedzialam sie ,ze taki poziom maja ludzie chospitalizowani lub majacy choroby psychiczne. Mmam 40 lat i nigdy nie bylam chospitalizowana i mam cholesterol prawidlowy i nigdy nie przekraczajacy normy ,jestem osoba aktywna ,poniewaz uprawiam sport i przestrzegam diety .co oznacza niski poz.trójglic.

Dzień dobry,

Nie podaje Pani informacji, jak poziom trójglicerydów występuje w organizmie. Wartość pożądana dla zdrowia to < 150mg/dL (1.69mmol/L).
Poziom trójglicerydów powinno badać się po 10 h od ostatniego posiłku - np. jogurt naturalny.
Obecnie wiele osób ze względu na niehigieniczny tryb życia - mała aktywność fizyczna, niezdrowy sposób żywienia, alkohol, papierosy- ma podwyższony poziom cholesterolu. Zaś osoby hospitalizowane, zazwyczaj w diecie mają małe ilości tłuszczu, dlatego też poziom trójglicerydów jest niski.
W Pani przypadku nie ma powodu do niepokoju.