Czy niski puls jest niebezpieczny?

Witam serdecznie, Zmagam się z niskim ciśnieniem i to co mnie najbardziej nurtuje to bardzo niski puls który wynosi 42 a największy 57. Czy niski puls jest niebezpieczny? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Moze być niebezpieczny. Konieczna jest odpowiednia diagnostyka. Proponuje udać sie do lekarza rodzinnego , po wstępnym badaniu bedzie mozna zalecić odpowiednie dalsze postepowanie. Sadze ze konieczna jest konsultacja lekarza kardiologa.