Czy normalne jest, że dentysta wyciera narzędzia w rękawicę?

Witam, Podczas leczenia kanałowego, dentysta wycierał końcówki narzędzi ( służących do oczyszczania kanałów) rękami - co prawda w rękawiczkach, ale jednak je dotykał. Czy tego typu praktyki to norma? Czy można się w ten sposób czymś zarazić?

Decydując się na leczenie w danym gabinecie sugerujemy się jego nowoczesnością,"doświadczeniem" lekarza,a nade wszystko powinniśmy mu ufać - jeżeli mamy wątpliwości szukamy dalej.