Czy nosicielstwo WZW trzeba leczyć?

Czy każde nosicielstwo wzwb trzeba leczyć ?czy jeśli mam dobre wyniki i watroba ma sie dobrze to wówczas muszę mimo wszystko przyjmować leki czy leki bierze sie gdy watroba niedomaga ? Na czym to tak naprawdę polega ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W większości przypadków konieczne jest stosowanie leków niezależnie od wyników. Niemniej jednak każdy przypadek jest inny. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.