Czy objawy na skórze w postaci dużych plam czerwonych to atopowe zapalenie skóry?

Witam, proszę o informację czy objawy na skórze w postaci dużych plam czerwonych na brzuchu, nogach oraz w okolicach pachwin to atopowe zapalenie skóry czy może cos innego? Plamy są duże, swędzą i nie wiem czego są wynikiem? Czy konsultacja z lekarzem jest konieczna i jak to leczyć? Może jakieś domowe sposoby można zastosować? Dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do dermatologa który dokładnie oceni skórę.