Czy obniżony poziom homocysteiny może sugerować chorobę Alzheimera?

Dzień dobry Mam pytanie czy poziom homocysteiny jej obniżenie może sugerować chorobę Aischaimera?

Witam,

obniżony poziom homocysteiny nie jest wyznacznikiem w kierunku otępienia Alzheimerowskiego.
Do rozpoznania konieczne są: badanie lekarskie (przez neurologa lub psychiatrę), obiektywne testy psychometryczne (wykonane przez neuropsychologa) oraz rezonans magnetyczny głowy.
W celu wykluczenia innych przyczyn otępień sugerowałbym badanie wit B12 oraz ocenę funkcji tarczycy (TSH)

pozdrawiam
Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl