Czy ochrona przed zajściem w ciążę jest skuteczna już teraz podczas pierwszego opakowania tabletek?

Dostałam okres w nocy, ciężko stwierdzić o której godzinie i pierwsza tabletkę antykoncepcyjną zażyłam w dniu następującym od razu po tej nocy ale dopiero wieczorem. Czy ochrona przed zajściem w ciążę jest skuteczna już teraz, podczas pierwszego opakowania tabletek, jeśli nie potrafię jednoznacznie ocenić czy zażycie tabletki miało miejsce dokładnie tego samego dnia? Jaka jest tolerancja czasowa na działanie antykoncepcji w takim przypadku?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, ochrona powinna być skuteczna już od pierwszej tabletki. Nie ma znaczenia, że dostała Pani okresu w nocy.