Czy od nerwicy może bić nierówno serce?

Witam mam 34 lata mam nerwicę lękowa i czy od nerwicy może nie równo bić mi serce ?czuje czasami tak jak bo mi przeskakiwalo serce albo nie równy rytm już nie wiem z rok temu miałem robione echo serca i niby wszystko dobrze a serce mi skaczę i do nerwicy dochodzi ciśnienie tętnicze jak się podenerwuje to tak mam 90-100 a czasem 110-120 z góry dziękuję za odpowiedź

Zaburzenie akcji serca (szybkość tętna. miarowość), zmiany ciśnienia tętniczego oraz inne objawy somatyczne (duszności, pocenie się, niepokój ruchowy, drżenia mięśni itd) często występują w nerwicach, są ich nieodłączną częścią. To, że badania fizykalne nie wykrywają odchyleń od normy też jest dość typowe. "Echo serca" to niezbyt użyteczne badanie dla poznania przyczyn opisanych zaburzeń. A podane wartości ciśnienia tyczą ciśnienia rozkurczowego (tego "drugiego") mam nadzieję. Proponuję przeto skontaktować się z kardiologiem. który będzie wiedział jakie badania trzeba wykonać. Do poszukiwani przyczyn zburzeń rytmu serca i podwyższonego ciśnienia potrzebne są niejednokrotnie powtarzane badania.
Ale prawdopodobnie nie ma Pan choroby serca a zaburzenia "funkcjonalne" tzn. "nerwica" powoduje nieprawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, które należy leczyć np. psychoterapią.
Pozdrawiam