Czy operacja kolana będzie konieczna?

Witam , wprawdzie w środę mam wizytę u lekarza ale chciałabym się dowiedziec czy w tym konkretnym przypadku bedzie konieczna operacja. Badanie MR stawu kolanowego prawego wykazuje zwiekszona ilość płynu w zachyłku zarzepkowym i nadrzepkowym. Zwichnięcie boczne rzepki. Rzepka w bocznym ustawieniu o ok 1.2cm. Chrząstka stawowa rzepki wykazuje niejednorodny sygnał oraz obecność ubytków obraz chonodromalacji możliwe tło pourazowe. Dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

W czy był uraz? Sadze ze bardziej jest wskazane dorobienie usg stawu kolanowego i dopiero dalsza diagnostyka