Czy operacja tej torbieli jest konieczna?

Witam. Pięć lat temu utworzyła mi się torbiel pilonidalna. Od zawsze przebiegała ona w sposób łagodny. Lekarz 5 lat temu powiedział że aby się jej pozbyć potrzebna jest operacja, lecz na nią nie poszedłem gdyż torbiel mnie nie bolała ani nie uwierała. Od 5 lat mam torbiel dalej i nadal przebiega ona łagodnie i mnie nie boli. Czy operacja jest konieczna? Czy torbiel ta ma jakieś powikłania np. nowotworowe?

Torbiel włosowa /pilonidalna/ sama nie zniknie. Trzeba ja wyciąć w całości. Raczej nie dojdzie do nowotworzenia, ale istnieje ryzyko zropienia takiej torbieli, a wtedy leczenie jest zdecydowanie bardziej uciążliwe i bardziej kosztowne.