Czy osoba z lękami może przyjmować tabletki przepisane kilka miesięcy wcześniej przez lekarza?

Półtora roku temu pierwszy raz miała ataki. Byłam u psychiatry i dowiedziałam się, że cierpię na lęki. Po pół roku przerwałam leczenie. Niedawno lęki zaczęły powracać. Wizytę mam dopiero w połowie września. Bardzo źle się czuje, od kilku dni nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Posiadam opakowanie tabletek po poprzednim leczeniu. Czy mogę zacząć brać te leki?

Witam,

pytanie jakie leki Pani otrzymała, i czy ewentualne ich dawkowanie Pani pamięta. Warto by sprawdzić na opakowaniu również datę ważności leku.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Nie wiem jakie leki Pani wcześnie zlecono, podejrzewam, że z grupy SSRI. Jeżeli terminy przyjęć w Waszym rejonie są tak odległe, to śmiało może Pani zacząć przyjmować wcześniej na identyczne dolegliwości stosowany lek - dawkowanie jak było zalecone za pierwszym razem. Ważne jest czy ostatnio nie przyjmowała Pani inhibitorów MAO!!!
Z poważaniem
W. Łuczkowski