Czy osoba z podwyższonym poziomem potasu powinna kontynuować stosowanie Nalgesinu?

Dzień dobry Zrobiłem sobie badania profilaktyczne, które wykazały podwyższony poziom potasu (5,7). Wszystkie inne wyniki w normie, nie mam żadnych objawów. Reumatolog przepisał mi Nalgesin na ból stawów, a przeczytałem, że NLPZ mogą powodować hiperkalemię. Następną wizytę u reumatologa mam za 2 tygodnie, i moje pytanie jest takie: czy mam dalej brać te leki, czy może je odstawić do następnej wizyty? A może jest jeszcze jakaś inna opcja? Z góry dziękuję za odpowiedź. Marcin

Lek. Tomasz Budlewski

Udać się do lekarza rodzinnego i kierować się jego zaleceniami.