Czy otępienie to powikłanie po infekcji?

Dwa tyg. temu zaczęła się u mnie infekcja.Kilka dni brałam ibubrom i czułam się lepiej,lecz potem,po przebywaniu na dworze znów byłam chora,miałam ból gardła,kaszel.Przyjmowałam dentosept i polpolis.Zaczęłam odczuwać dziwne osłabienie mięśni rąk,jakby zakwasy,otępienie i osłabienie,które trwają do tej pory.Zaczęłam przyjmować azycynę,wczoraj skończyłam ten lek.Kaszlę mniej,lecz niepokoi mnie to 'otępienie' i osłabienie.Czy mogą one oznaczać groźne powikłania po infekcji?Z góry dziękuję za poradę
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy najprawdopodobniej są wynikiem infekcji dróg oddechowych. Skoro przyjmowała Pani antybiotyk, to rozumiem, że konsultowała się Pani z lekarzem. Jeśli tak, proszę zastosować się do jego zaleceń. Jeśli nie, proszę udać się na konsultację. A propos osłabienia, to powinno ustąpić w ciągu kilku dni po ustąpieniu infekcji.