Czy pęcherzyk żółciowy należy usunąć jeśli jestem w ciąży?

Witam, jestem w 16 tygodniu ciąży. Jakiś czas temu stwierdzono u mnie prawie w całości wypełniony złogami pecherzyk żółciowy. Nie wiem co mam robić usunąć laporoskopowo czy nie?? Jak dalszą ciąża wpłynie na odkładanie się złogów.

Szanowna Pani, jeżeli nie występują objawy to można odczekać z zabiegiem do ukończenia ciąży