Czy pieczenie i ból w klatce piersiowej ma związek z sercem?

Witam. Mam 55 lat, leczę się na nadciśnienie. Od jakiegoś czasu bardzo często odczuwam pieczenie i lekkie bóle w klatce piersiowej. Ostatnio zdarzają się prawie codziennie. Jak zaczyna mnie piec, to wpadam w panikę i wtedy rośnie mi ciśnienie. Po jednym z takich napadów, pojechałam na pogotowie, gdzie zrobiono mi ekg i podano lek Hydroxyzinum. Ekg wyszło prawidłowe, a wyżej wymieniony lek kazano zażywać w razie potrzeby. Na nadciśnienie bioręValsacor80 2xpo pół tabletki,Ebivol 5 mg rano oraz Acard rano. niedawno robiłam prześwietlenie klatki piersiowej i wyszło - sylwetka serca powiększona lewokomorowa. Lekarz pierwszego kontaktu twierdzi, że według niego nie mam powiększonego serca . Czekam na wizyte u kardiologa. 2 miesiące temu brałam leki Mesopral 40 i Zirid 3 xdziennie, bo podejrzewano u mnie refluks. Nie miałam robionej gastroskopii, tylko na podstawie objawów tak stwierdzono. Po miesiącu wszystko było ok. Teraz jak wspomniałam mam te pieczenie i bóle, które trwają coraz dłużej i są częstsze. Czy to może mieć związek z sercem czy raczej szukać innej przyczyny.

Lek. Paweł Szadkowski

Nasilenie dolegliwości w trakcie silnych emocji wskazują bardziej na tło kardiologiczne niż gastrologiczne. Z tego co Pani opisała jest Pani pod opieką kilku specjalistów i proszę się tego trzymać ponieważ wymaga Pani stałych kontroli i w razie potrzeby poszerzenia diagnostyki (mozna rozważyć wykonanie gastroskopii ) oraz modyfikacji leczenia.