Czy pieprzyk to może być czerniak?

Witam jakies 2 miesiace temu zauwaUwazylam u mojego synka 2 letniego pieprzyk na glowie pod wlosami , ma on okolo 2.5 milimetra , jest brazowy okragly, ciezko u nas dostac sie do dermatologa dlatego pytam czy z kazdym pieprzykiem trzeba odrazu do lekarza , dziecko od urodzenia latem zawsze ma czapeczke , czy w tym wieku moze to byc czerniak ? Prosze o pomoc wariuje

Jeśli cokolwiek Panią niepokoi należy udać się z dzieckiem do dermatologa i wykonać badanie dermatoskopowe.Po badaniu lekarz okresli zmianę na skórze i powie czy jest potrzeba jej usunięcia czy też nie.