Czy płukanie gardła w ciąży może być szkodliwe dla płodu?

Nie wiedząc że jestem w ciąży,stosowałam płukanie gardła,na szklankę wody 10 kropli olejku manuka,było to tylko raz. Czy nie uszkodziłam płodu?

Lek. Paweł Szadkowski

Jednorazowe płukanie nie powinno powodować istotnego zagrożenia dla płodu. Sugeruję jednak w przyszłości zwracać uwagę na możliwość stosowania preparatów w ciąży (zwykle określa to producent).