Czy podczas miesiączki można mieć zabieg chirurgiczny?

Czy podczas miesiączki mogę mieć operację. Na pierwszego sierpnia mam termin operacji . I chyba wypadnie mi w tym czasie miesiaczka. I nie wiem czy mogę być w tym czasie operowana. Operacja będzie wymiana zastawki komorowo- otrzewnowej.

Teoretycznie można, aczkolwiek chirurdzy wolą przekładać zabiegi w czasie miesiączki z uwagi na większe krwawienie podczas zabiegu, więc proponuję porozmawiać z lekarzem kierującym na oddział