Czy podczas przyjmowania żelaza można przybierać na wadze?

mam 27 lat, mam lekką anemię żelazo 58,5; hematolog przepisał mi SORBIFER DURULES jedna tabletka co drugi dzień rano. W związku z tym mam pytanie, czy podczas przyjmowania żelaza można przybierać na wadze?

Lek. Tomasz Budlewski

A czy zmieniła Pani dietę? samo przyjmowanie tabletek raczej nie powinno mieć wpływu na zwiększenie masy ciała.