Czy podczas zażywania doksycykliny można jednocześnie wykonywać zabiegi kwasem migdałowym 50%?

Dzień dobry,czy podczas zażywania doksycykliny można jednocześnie wykonywać zabiegi kwasem migdałowym 50%? oczywiście przy zachowaniu ochrony przeciwsłonecznej spf 50 ,dziękuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Dzień dobry.
Proponuję nie łączyć zabiegów rewitalizujących skórę z przyjmowaniem tetracyklin, do których również należy doksycyklina. Są to leki fotouczulające i trudno jest przewidzieć interakcje, a co za tym idzie reakcję skóry na działanie kwasu migdałowego.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106
Una Medica ul. Żelazna 69a Warszawa tel: +48 668 88 00 42