Czy podwyższony cholesterol może mieć związek z niedoczynnością tarczycy?

Witam. Mam 35 lat, okazało się że mam podwyższony cholesterol. Lekarz rodzinny stwierdził, że może to mieć związek z niedoczynnością tarczycy na którą choruję. Jaką dietę zastosować aby była też dobra przy niedoczynności. Jednocześnie jestem alergikiem i nie mogę spożywać owoców cytrusowych, orzeszków ziemnych i warzyw strączkowych.

witam, tak może mieć związek, proszę zastosować dietę ubogą w tłuszcze zwierzęce i cukry proste