Czy położenie spirali mogło zmienić się w czasie okresu?

Witam serdecznie, tydzień temu miałam założoną spiralę miedzianą, od dwóch dni mam okres (który pojawił się nieco wcześniej). Od początku sprawdzałam obecność i sznurkow. Dziś jednak zauważyłam, że są o wiele dłuższe a z w ujsciu szyjki wyczuwam twardy koniec spirali, czy to możliwe że jej położenie zmieniło się w trakcie okresu, czy po prostu wypada?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Być może doszło do przesunięcia spirali. Powinno to być skontrolowane przez ginekologa.