Czy poniższy wynik na test tolerancji 75 g glukozy na czczo oznacza u mnie insulinooporność?

Dzień dobry. Czy poniższy wynik na test tolerancji 75 g glukozy na czczo oznacza u mnie insulinooporność? GLUKOZA - na czczo: 100mg/dl, po 1 h: 119 mg/dl, po 2h: 95 mg/dl. INSULINA - na czczo: 10,2 uIU/ml, po 1 h: 50 uIU/ml, po 2 h: 53 uIU/ml. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam serdecznie, niestety wynik jednoznacznie wskazuje na insulinooporność. Po dwóch godzinach poziom powinien wrócić do wyjściowego, a niestety zwiększył się. :(
Proponuję zacząć stosować specjalną dietę, aby nie doprowadzić do cukrzycy.
Pozdrawiam serdecznie
mgr Natalia Dębiec