Czy potrzebuję psychoterapii?

Witam Podejrzewam u siebie fobie społeczna i depresje . Odkryłam depresje przy tym że : Czuje się przygnębiona i mam stałą pustkę w sobie od 2 lat . Mój stan się nie zmienił od tego czasu . Potrzebuje psychoterapii .Mam racje?

Dzień dobry,

Na podstawie tak krótkiego opisu nie mogę stawiać diagnozy ani wypowiadać się w kwestiach konieczności zastosowania psychoterapii u Pani. Jeśli jednak cierpi Pani z powodu jakiś objawów obniżających jakość życia to sądzę, że terapia może stanowić dobre rozwiązanie. Doradzałabym w takim przypadku konsultację z psychologiem psychoterapeutą w gabinecie, który oceni Pani stan i zaplanuje wspólnie z Panią dalsze etapy pomocy.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Kulczycka

http://psycholog - kulczycka.pl/

Witam

Oczywiście - psychoterapia pomoże Pani z wymienionymi trudnościami.

Zachęcam też do konsultacji u psychiatry, ponieważ 2 lata to długi okres, i warto by lekarz ocenił, czy potrzebuje też Pani wsparcia farmakologicznego.

Pozdrawiam serdecznie