Czy powiększenie jajnika jest groźne?

czy powiększenie prawego jajnika jest groźne?mam dwa dzieci i nie chce umrzec.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wszystko zależy od przyczyny powiększenia jajnika. Jeśli jest nią np. stan zapalny, w porę leczony nie jest śmiertelnie niebezpieczny. Jeśli jednak powiększenie narządu jest wynikiem procesu rozrostowego (nowotworowego) może zagrażać zdrowiu i życiu.
Wskazana jest diagnostyka i ustalenie przyczyny dolegliwości i objawów ze strony przydatków.